Opinie o "GPW I - Giełda Papierów Wartościowych w praktyce"
- poprzednie
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
- 31
- 32
- następne
- Kolejna wartościowa pozycja o GPW.Obowiązkowa pozycja każdego inwestora
- Bardzo interesująca pozycja. Napisana prostym i ciekawym językiem, zrozumiałym dla każdego. Prościej chyba się już nie da.
- Książka napisana językiem zrozumiałym - doskonale tłumaczy podstawowe zagadnienia związane z inwestowaniem na GPW. Pozycja w sam raz dla chcących rozpocząć przygodę z giełdą lub zwykle poszerzyć swoją wiedzą.
- Świetny ebook. Nie mając zielonego pojęcia o giełdzie natrafiłem na tego ebooka i to było to. Po przeczytaniu dowiedziałem się w końcu o co w tym wszystkim chodzi, i że giełda nie jest taka straszna. Świetna lektura. Gorąco polecam!
- Marcin Krzywda w tej publikacji bardzo inspirował się dużo obszerniejszą książką Aleksandra Eldera - "Zawód inwestor giełdowy". Wpływ tej książki widać niemal na każdym kroku, wręcz widać jak niektóre sformułowania są inspirowane książką Eldera. Bardzo cenie Aleksandra Eldera, więc wykorzystanie jego prac w tej publikacji uważam za wielki plus. Następną książką, którą Marcin Krzywda się posiłkował jest "Daytrading" autorstwa Piotra Surdela. Choć ogólnie nikomu bym nie polecił książek Piotra Surdela, to w tym przypadku zrobię odstępstwo, bo to jest jedyna książka, po przeczytaniu której mam wrażenie, że autor wie o czym pisze. Książka nie zawiera błędów (oprócz błędów gramatycznych), jedynie to, do czego mogę się przyczepić to to, że niektóre kwestie autor potraktował bardzo zdawkowo tak, jakby wszyscy o tym wiedzieli, a za innym razem jeden temat ciągnie w nieskończoność. Mimo tych niedociągnięć widać pracę autora, którą oceniam na 6 z bardzo drobnym minusikiem.
- Książka opisuje bardzo prosto podstawy giełdy. Jeżeli chcesz zacząć swoją przygodę z giełda, to jest to dobra publikacja na początek.
- Poradnik okazał się świetnym wstępem na temat GPW. Napisany naprawdę przystępnym, luźnym, zrozumiałym językiem w od różnieniu od szkolnych opracowań tego typu. Polecam wszystkim, którzy chcą grać na giełdzie.
- Polecam tą książkę każdemu, kto do tej pory unikał informacji z dziedziny finansów i gospodarki, a teraz chciałby poznać zasadę działania GPW. Świetna książka dla początkujących. Opisuje zagadnienia w sposób zrozumiały dla laika. Jeśli ktoś szuka łatwego wprowadzenia do świata giełdy - jest to świetny wybór.
- Bardzo polecam szczególnie tym którzy chcą sie zapoznać z działaniem poskiej giełdy i posiaść podstawową wiedzę o instrumentach finansowych dostępnych w obrocie na giełdzie :) Polecam :)
- Gorąco polecam - świetna książka! Wprowadza umiejętnie do gry na giełdzie i daje dobre podstawy.
„GPW – Giełda Papierów Wartościowych w praktyce” to pierwsza część serii GPW autorstwa Marcina Krzywdy, który jest inwestorem giełdowym z ponad 10-letnim stażem. Wszystkie części serii oparł na własnych doświadczeniach inwestycyjnych i wiedzy na temat GPW.
Wśród pozostałych części znajdziesz:
- "Akcje i analizę fundamentalną w praktyce" (GPW II) – zawierającą rozszerzenie informacji z pierwszej części, a także najistotniejsze wskazówki dotyczące wyboru akcji i budowania zysków z inwestycji.
- "Kontrakty terminowe i opcje w praktyce" (GPW III) – rozszerzającą wiedzę i umiejętności początkujących inwestorów o nowe możliwości generowania zysków w obrocie papierami wartościowymi.
- "Analizę techniczną w praktyce" (GPW IV) – przedstawiającą bardziej zaawansowane metody inwestycyjne i zawierającą praktyczne wskazówki stosowania analizy technicznej.
- "Alternatywne metody analizy technicznej w praktyce" (GPW V) – przeznaczoną dla zaawansowanych inwestorów. Jest to ostatnia część serii omawiająca alternatywne sposoby przeprowadzania analizy technicznej oraz strategie inwestycyjne z nimi związane.
Podstawy inwestowania na GPW wyjaśnione
"po ludzku"
Zanim zaczniesz czytać, odpowiedz sam sobie na pytanie, po co Ci więcej pieniędzy?
Jak często zastanawiasz się, skąd wziąć dodatkowe pieniądze? A może zamiast „dorabiać”, lepiej zainwestować na giełdzie? Wielu ludzi od czasu do czasu o tym myśli, jednak brakuje im jednego ważnego elementu – podjęcia decyzji o rozpoczęciu inwestowania.
Nie myśl na razie o tym, ile możesz zarobić i w jak krótkim czasie – czytaj dalej, a wszystkiego dowiesz się po kolei…
"Od zawsze wiedziałem, że będę bogaty. Nie sądzę, bym wątpił w to nawet przez minutę".
Warren Buffett – słynny inwestor, drugi najbogatszy człowiek świata
"Dlaczego więc nie zacząłeś lub nie zaczęłaś z sukcesem inwestować na giełdzie?". Większość ludzi odpowie: "Bo nie wiedziałem, jak to się robi, bo bałem się strat…". Możesz dalej iść tym torem. Możesz też jednak zmienić myślenie i poznać, jak pasjonujące jest inwestowanie. Nawet jeśli nie masz żadnych pieniędzy – dzięki grze giełdowej "na sucho".
Zmuś swoje pieniądze, by ciężko na Ciebie pracowały
Na pewno obiło Ci się o uszy stwierdzenie, że ludzie bogaci są coraz bogatsi, abiedni coraz biedniejsi. Zastanawiasz się czasem, po której stronie jesteś? A może nie interesują Cię tego rodzaju dylematy, bo po prostu marzysz o wczesnej emeryturze? Masz swiadomość, że trzeba inwestować, by cokolwiek osiągnąć, ale nie wiesz, jak zacząć?
Tak czy inaczej – decyzja, jak dalej będzie wyglądało Twoje życie, jest w Twoich rękach! Jeśli chcesz coś z tym zrobić, to właśnie teraz jest na to czas!
Na tej stronie jest dostępny ebook, który "po ludzku" tłumaczy, jak zacząć inwestować na giełdzie. Czy dostrzegasz już ogromną korzyść, jaka płynie z posiadania takiego poradnika przy stawianiu pierwszych kroków na giełdowym parkiecie?
W dalszym ciągu jednak decyzję – czy dalej pracować na pieniądze, czy zacząć je pomnażać na giełdzie (gdzie możesz zarabiać, bez względu na to, co w danej chwili robisz) – musisz podjąć samodzielnie.
Jak nauczyć się inwestowania i zacząć zarabiać na giełdzie, nie wychodząc z domu?
Dzięki ebookowi "GPW I – Giełda Papierów Wartościowych w praktyce" możesz już za chwilę odkryć, jak funkcjonuje giełda i jak zacząć na niej zarabiać. Co więcej, otwierając internetowy rachunek w domu maklerskim, możesz kontrolować sytuację, obserwować wykresy, kupować i sprzedawać papiery wartościowe, nie wychodząc nawet w tym celu z domu.
Zajmie Ci to dokładnie tyle Twojego czasu, ile sam zdecydujesz się przeznaczyć na zdobywanie wiedzy, doświadczenia i… zarabianie.
Wiedzę przyswoisz w tempie, jakie Ci najbardziej odpowiada. Do tego wszystkiego potrzebny Ci będzie tylko komputer z dostępem do internetu.
Oto niektóre z tematów poruszonych w książce "GPW I – Giełda Papierów Wartościowych w praktyce":
- Dlaczego warto, a nawet trzeba inwestować?
- Jak działa giełda, co oznaczają związane z nią terminy i jak sprawnie się po niej poruszać?
- W jakie papiery wartościowe możesz inwestować?
- Jakie są podstawowe strategie inwestycyjne dla początkujących?
- Jak grać, aby wygrać?
Dodatki do książki:
DODATEK A: PODATEK GIEŁDOWY
Co jeśli osiągnę stratę?
Koszty uzyskania przychodu
Dochody z dywidend
PIT 8C
Podsumowanie
DODATEK B: SŁYNNI INWESTORZY I ICH FORTUNY
USA
Polska
Co jeśli osiągnę stratę?
Koszty uzyskania przychodu
Dochody z dywidend
PIT 8C
Podsumowanie
DODATEK B: SŁYNNI INWESTORZY I ICH FORTUNY
USA
Polska
- Wstęp
- Czym inwestowanie JEST?
- Czym inwestowanie NIE JEST?
- Po co inwestować?
- Dlaczego warto inwestować?
- Elementy zyskownej inwestycji
- Poznaj siebie
- Przygotuj się na sprzeczności
- Rodzaje inwestycji
- Giełda od środka
- Rynek kapitałowy
- Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie
- Rozliczanie transakcji
- Nadzór nad rynkiem kapitałowym i działania zabronione
- Inwestorzy na Giełdzie
- Organizacja notowań
- Indeksy giełdowe
- Papiery wartościowe
- Akcje
- Obligacje
- Instrumenty pochodne
- Zaczynamy grę na giełdzie
- Dlaczego warto grać na giełdzie?
- Trudne początki
- Otwieramy rachunek inwestycyjny
- Wirtualne gry giełdowe
- Co decyduje o sukcesie na giełdzie?
- Psychologia gracza giełdowego
- Jak grać, aby wygrać?
- Metody inwestycyjne
- Analiza techniczna
- Analiza fundamentalna
- Analiza portfelowa
- Wybór metody
- Horyzont inwestycyjny
- Problem ryzyka i dywersyfikacja
- Praktyczne wykorzystanie analizy technicznej
- Posługiwanie się różnymi rodzajami zleceń
- Zakończenie
- Posłowie
- Podatek giełdowy
- Co, jeśli osiągnę stratę?
- PIT-8C
- Koszty uzyskania przychodu
- Dochody z dywidend
- Podsumowanie
- Słynni inwestorzy i ich fortuny
- USA
- Polska
- Zaczynamy
- Gra Giełdowa Onet.pl
- Wirtualny rachunek inwestycyjny
- Składamy zlecenia
- Ranking wirtualnych traderów
- Gra giełdowa invest24.pl
- Składanie zleceń
- Sezony i konkursy
- Symulacja GetSell.com
- Inne gry i konkursy
- Podsumowanie
- Bibliografia
- Strony internetowe
- Spis rysunków
No comments:
Post a Comment